Меню сайту

Ознайомлення з контролем технологічних параметрів і контролем якості готової продукції, з роботою лабораторії

Головною задачею виробничої лабораторії є раціональна організація технологічного процесу, який забезпечує випуск якісної продукції при мінімальних затратах і втратах.

Для проведення аналізів, лабораторія повинна мати необхідні прилади і набір лабораторного посуду, Кожен рік лабораторія складає заявку на придбання необхідного обладнання, хімічних реактивів, посуду. Потім ці заявки передаються в РСС, які відправляють зведену заявку в центральну контрольно-виробничею лабораторією.

Працівники лабораторії керуються в роботі організаційною методичкою і нормативно-технічною документацією на сировину і готову продукцію і фіксується у відповідних лабораторних журналах. Усі журнали повинні бути пронумеровані, прошнуровані, і скріплені печаткою, зберігаються як документи сурової звітності протягом 2 років.

Приймання та зберігання сировини здійснюють відповідно до правил організації і ведення технологічного процесу.

Сировина повинна контролюватись лабораторією на наявність металомагнітних домішок звірку норм у борошні, солі та іншій сировині складають акти, ці продукти в виробництво не допускаються. Відходи повинні зберігатись окремо від основної і додаткової сировини. Зберігання їх та скляного посуду в борошняному складі забороняється.

Термометри, ареометри, денсиметри, скляний посуд та увесь інвентар цехової лабораторії повинен бути підписаний і передається із зміни в зміну змінним технологом, з відповідною позначкою у спеціальному журналі.

Проби для аналізів дозволяється відбирати лише у посуд, що поб’ються на всіх виробничих ділянках, забороняється використовувати скляний посуд. Сильнодіючі хімічні реактиви рекомендується зберігати у заводській лабораторії під пломбою.

Набитий посуд, та інше скло складається акт у присутності завідуючого лабораторією, технолога або бригадира. Скло знищується на підставі акта.

Завідуючий лабораторією повинен

знати всі назви реактивів, які використовуються на підприємстві

повинен мати білий халат і косинку, а також вести рахунок

лабораторного посуду, проводити хімічні реакції, готувати реактиви (0,1 м розчин NaOH, 1% розчин фенолфталеїну, приготування 0,1 м HCe для перевірки титру 0,7 м NaOH і т.д.).

Форми лабораторних журналів.

Форма №1 - Журнал результатів аналізів борошна;

Форма №2 - Журнал результатів аналізів сировини;

Форма №3 - Журнал результатів аналізів готової продукції;

Форма №4 - Журнал виробничих рецептур і технологічних режимів за сортами виробів;

Форма №5 - Журнал передачі лабораторного обладнання і скляного посуду за змінами;

Форма №6 - Журнал обліку металевих домішок у борошні;

Форма №7 - Журнал контролю технологічного процесу виробництва;

Форма №8 - Журнал бракеражу готової продукції;

Форма №9 - Акт проведення пробної випічки;

Записи в цих журналах роблять регулярно, без виправлень і підчистки.

Функціональні обов’язки завідуючого лабораторією.

)Розробляє технологічні процеси і режими виробництва хлібобулочних виробів, забезпечуючи відповідність проектів чинним НТД, додержання високої якості продукції, скорочення матеріальних і трудових витрат на її виготовлення;

)У відповідності до вимог ГОСТів, ТУ, технологічних інструкцій, контролює технологічний процес виробництва;

)Організовує проведення хімічних аналізів, фізико-хімічних випробувань та інші дослідження забезпечує лабораторний контроль відповідності якості сировини.

)Очолює роботу з розроблення нових і вдосконалення існуючих методів лабораторного контролю, та надає допомогу;

)Вживає заходи, щодо скорочення затрат праці під час проведення робіт з контролю виробництва;

)Здійснює нагляд за станом і роботою контрольно-вимірювальної апаратури, забезпечує своєчасне надання її на періодичну перевірку;

)Організовує чітке ведення лабораторних журналів і своєчасне оформлення результатів аналізів та випробувань. Керує робітниками лабораторії.

Подібні статті по економіці

Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
Ринок цінних паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби цього ринку свідчить то ...

Управління якістю продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення потреб суспільства з найме ...

Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати виробництво тієї чи іншої продукц ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.