Меню сайту

Виробнича санітарія

Освітлення робочого місця та робочого приміщення.

Робоче місце - це обладнаний технічними засобами (засобами відображення інформації, допоміжним обладнанням) простір, де здійснюється діяльність виконавця (або групи виконавців). Вимоги до освітлення для візуального сприймання користувачами інформації з двох різних носіїв (з екрана ПК та паперового носія) різні. Надто низький рівень освітленості погіршує сприймання інформації при читанні документів, а надто високий - призводить до зменшення контрасту зображення знаків на екрані. Освітлення можна варіювати від 500 до 700 лк., 650 лк. - норма штучного освітлення робочих приміщень для роботи. Найменший елемент розрізнення 0.5-1мм., значення коефіцієнту природнього освітлення при верхньому або комбінованому освітленні норм 4. Види зорових робіт 4го розряду - середньої точності.

Протипожежний захист

Пожежна безпека нормується за ОНТП 24-86. Пожежа може виникнути при взаємодії горючих речовин і джерел запалювання. Горючими речовинами є будівельні та опоряджувальні матеріали, особливо небезпечними є приміщення або місця зберігання паперу, фарби та різних хімікатів тощо. Джерелами запалювання можуть бути шнури, необережність працівників, хімічні реакції хімікатів які використовуються на підприємстві, внаслідок різний порушень виникає перегрівання елементів, утворюються електричні іскри та дуги, здатні спричинити займання горючих матеріалів. На підприємстві клас можливих пожеж - класу В. Категорія приміщення підприємства - В, тому що приміщення є пожежонебезпечним, а також в приміщенні зберігаються легкозаймисті, горючі рідини, та інші горючі матеріали, такі як папір.

З метою виявлення початкового займання необхідно використовувати пристрої систем автоматичного пожежогасіння там, де цього вимагають Правила пожежної безпеки.

Система управління охороною праці на ЗАТ "Віпол" будується на основі загальних принципів багаторівневих систем із зворотнім зв'язком і виділяються такі рівні: відділ, дільниця, робоче місце.

З елементів протипожежної безпеки, на підприємстві в кожному цеху і приміщеннях управління, встановлені системи автоматичного пожежогасіння, а також вогнегасники, відра з піском та інші елементи потрібні для гасіння пожеж.

Захист від шуму та вібрації

Граничні величини шуму на робочих місцях ДСН 3.3.6-037-99. На підприємстві рівень шуму складає 75дБА. Елементами створення шуму на підприємстві являються друкарські машини які в процесі функціонування створюють шум та вібрацію. Захист від шуму досягається розробкою шумобезпечної техніки, застосуванням засобів і методів індивідуального і колективного захисту, будівельно-акустичними методами. Засоби колективного захисту діляться стосовно джерела шуму: понижуючі шум у джерелі виникнення (найбільше ефективно); понижуючі шум на шляхах його поширення. По способу реалізації:

Акустичні - ґрунтуються на акустичному вимірі помешкання і за принципом дії підбираються засоби звукоізоляції, звукопоглинання, віброізоляція, демпфірування, застосування глушників шуму.

Будівельно-акустичні методи застосовують: екрани, звукоізоляцію, кабіни спостереження, дистанційне керування, кожухи, ущільнення і т. д. Найбільше ефективні звукоізолюючі матеріали: трипласт (композиційний матеріал); пластобетони з наповненням з опилок деревини, соломи і т. д. Звуковбирні матеріали: мармур, бетон, граніт, цеглина, ДВП, ДСП, войлок, мінераловата, матеріали з щілинною перфорацією.

Архітектурно-планувальні: раціональне розміщення робочих місць; раціональний режим праці і відпочинку. Організаційно-технічні.

Активна форма захисту - генерація шуму в противофазі до джерела. Засоби індивідуально захисту: навушники, вушні вкладки, шлемофони, каски.

Переміщення точки або механічної системи при якому відбувається почергове зростання й убування в часу значень хоча б однієї координати.

Причиною порушення вібрації є виникаючі при роботі машин неурівноважені силові впливи: ударні навантаження; зворотно-поступальні переміщення; дисбаланс. Причиною дисбалансу є: неоднорідність матеріалу; розбіжність центрів мас і осей обертання; деформація.

Опалення, вентиляція і кондиціонування.

1. Параметри мікроклімату робочої зони повинні бути згідно з ДСН 3.3.6-042.

. Опалювально-вентиляційне устаткування та трубопроводи слід позначати згідно з ГОСТ 12.4.026-76.

. Опалювальні та вентиляційні системи після монтажу, реконструкції чи капітального ремонту треба відрегулювати, довести до проектної потужності та здійснити їх приймальні випробування.

. Металеві трубопроводи та повітроводи систем вентиляції приміщень категорій Б, систем місцевих відсмоктувачів для транспортування вибухонебезпечних сумішей повинні бути заземлені та захищені від електростатичних зарядів.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Управлінський облік, аналіз і бюджетування витрат на матеріалах СГПП Рать
В сучасних умовах господарювання операційна діяльність підприємств досить широко розгалужена. Це виробництво і реалізація продукції, товарів, запасів, послуг, виконання робіт, реалізаці ...

Товарне виробництво
Життя людського суспільства складна, багатогранна та сповнена протиріч. Майже у всьому світі, щоб вижити, людина повинна працювати, тому що оточуючі його речі у своєму природному стані, ...

Деpжавне pегулювання мігpаційних пpоцесів
Мігpаційні пpоцеси, які відбуваються в світі значно впливають на життя громадян країн, а також на pозміщення, чисельність і стан населення pізних кpаїн. Саме мігpація багато в чом ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.