Бідність і багатство. Суб’єктивний досвід
Тема «багатство-бідність» є ключовою темою для багатьох наук, навколо яких обертається повсякденне життя, економічні та політичні дискусії, соціальні та філософські роздуми. Шаровий розподіл населення на класи показує рівень життя країни,відносить її до тієї чи іншої групи,дає поштовхи до вдосконалення. Вважається, що уперше цілісну систему поглядів щодо проблеми розподілу грошових доходів, явищ бідності і багатства сформулювали представники класичної політекономії - А. Сміт, Д. Рікардо, Д. Мілль, Т. Мальтус. Вони вважали, що бідність і багатство є логічним наслідком індустріального розвитку, а розподіл доходів між різними класами визначає розподіл власності.
Поняття бідності дуже широке. Хтось вважає себе бідним в порівнянні з іншим,якщо не може придбати якусь річ,з іншої точки зору бідною вважається людина в якої не вистачає коштів для задоволення мінімальних потреб,потрібних людині для існування:їжа,житло,одяг.
Поділ на бідних і багатих існував ще з давніх часів і як висновок можна сказати що бідність не можливо подолати,її можна лише зменшити,але не викорінити взагалі. Якщо б усі були рівні,мали однакові доходи це було б схоже на утопію. Але навіть якщо і зробити всіх рівними все одно знайдуться індивіди які захочуть чогось кращого:бути кращим ніж сусід, мати більшу зарплатню тому що потреби людини постійно зростають. То наче як підійматися по горі:коли підкорив маленьку хочеться рухатися далі,бо в людина закладено самовдосконалення.
Слід зазначити, що почуття бідності виникає в індивідів найчастіше не в результаті її співставлення з абсолютними показниками, а через порівняння власних можливостей зі стандартами споживання інших людей або зі своїми можливостями в минулому. Нині, в умовах поглиблення майнового розшарування, вважати себе бідною за подібними оцінками може переважна більшість населення України: у порівнянні з кількома відсотками найзаможніших всі інші наші громадяни - бідні.
Подібні статті по економіці
Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання
Як
правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань
підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і
...
Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти,
зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал.
Використання кредитів характерне для підприємств, що ...
Історія економічних учень
Історію
людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена.
Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе
лише з появою писем ...