Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях
В сучасне сільськогосподарське виробництво широко впроваджуються інтенсивні технології, високоефективні машини і механізми, зростає рівень електрифікації та хімізації, що супроводжується появою додаткових небезпеч-них та шкідливих виробничих факторів, які негативно впливають на здоров’я й безпеку аграріїв. Поява таких факторів формує додаткові труднощі в створенні здорових та безпечних умов праці.
Керівники господарств, спеціалісти та службові особи сільськогосподарських підприємств повинні бути глибоко переконані в тому, що завдяки створенню здорових умов праці та відповідних санітарно побутових умов для всіх працівників, можна значно підвищити загальну культуру виробництва та його ефективність.
Поліпшення умов праці є одним з резервів росту її продуктивності і економічної ефективності виробництва, а також дальшого розвитку самої людини.
Важливе значення в сільськогосподарському виробництві має створення оптимальних умов праці та контроль за їх дотриманням. Це дозволяє максимально довго зберігати високу працездатність робітників, засновану на турботі про психофізіологічне здоров'я людини. Також це сприяє помітному зростанню продуктивності праці на сільськогосподарському підприємстві, що позначається на економічній ефективності всього сільськогосподарського виробництва.
Успішно вирішувати питання охорони праці на підприємстві шляхом впровадження окремих профілактичних заходів в сучасних умовах не вдається. Тільки системний підхід спроможний дати позитивний результат, а це можливо - тільки за допомогою встановлення єдиного порядку організації та проведення роботи з охорони праці, обов’язковий для виконання усіма керівниками, спеціалістами, службовцями та працівниками підприємства.
Керівник ТОВ «Родина - Агро» постійно впроваджує підготовку, прийняття та реалізацію заходів, спрямованих на забезпечення безпеки, збереження здоров’я та працездатності людини в процесі праці. Впроваджуя ці заходи він економічно зацікавлений в тому, щоб його працівники не травмувалися і не хворіли, і тому забезпечує виконання на підприємстві всіх нормативно-правових актів про охорону праці, широко Він широко залучає працівників підприємства до управління охороною праці.
Діяльність структурних підрозділів і посадових осіб підприємства спря-мована на забезпечення виконання вимог законів та інших нормативно - правових актів, які регулюють питання пожежної безпеки і безпеки праці в процесі трудової діяльності та додержання трудових прав працівників з питань охорони праці.
Керівник і посадові особи підприємства виконуючи вимоги Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2695-XII,запровадили на підприємстві ефективну цілісну систему управління охороною праці. Виконуючи свої функції вона сприяє удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожної посадової особи, здійснює оперативне керівництво роботою з охорони праці, складає разом з структурними підрозділами підприємства комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.
Власник ТОВ «Родина - Агро» своєчасно на своєму підприємстві віддав необхідні накази з питань охорони праці та пожежної безпеки, призначив відповідальних осіб за вирішення конкретних питань охорони праці, затвердив посадові інструкції, встановив контроль за виконанням своїх рішень та правил безпеки на підприємстві. Деякі питання він залишив за собою.
Подібні статті по економіці
Економiчне обґрунтування напрямiв пiдвищення ефективностi використання основних фондiв підприємства
Актуальність теми: ринкові методи господарювання вимагають того, що
будь-який ресурс який є у наявності субьктів господарювання повинен
використовуватись із відповідною віддачею. Проблем ...
Формування прибутку промислового підприємництва
В Україні відбуваються глибокі економічні перерви, обумовлені
поверненням країни в річище загальних процесів світового розвитку. Йде корінна ламка старого механізму керування
економікою, ...
Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного
товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в
першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...