Аналіз конкурентного середовища
Конкуренти. До них належать організації і фізичні особи, які займаються аналогічною діяльністю. Комерційного успіху на внутрішньому та зовнішньому ринках досягає, як правило, той господарюючий суб'єкт, який усебічно і систематично вивчає своїх конкурентів, пропонує покупцям конкурентоспроможну продукцію.
Конкуренція в самому широкому розумінні цього слова означає суперництво на будь-якому поприщі між окремими юридичними або фізичними особами (конкурентами), які зацікавлені у досягненні однієї і тієї ж цілі - переваги над своїми суперниками (конкурентами). Конкуренція є визначальним фактором впорядкування цін, стимулом інноваційних процесів (запровадження в виробництво нових винаходів та технологій). Вона сприяє витісненню з виробництва неефективних підприємств, раціональному використанню ресурсів, запобігає диктату виробників-монополістів по відношенню до споживача.
Конкуренція виконує в ринковій економіці наступні функції:
*Функція регулювання. Для того, щоб утриматися в боротьбі, підприємство має пропонувати вироби, яким віддає перевагу споживач. Отже і фактори виробництва під впливом ціни спрямовуються в ті галузі, де в них відчувається найбільша потреба.
*Функція мотивації. Для підприємств конкуренція означає шанс та ризик одночасно: - підприємства, які пропонують ліпшу за якістю продукцію або виробляють її з меншими виробничими витратами, отримують винагороду в вигляді прибутку (позитивні санкції). Це стимулює технічний прогрес; - підприємства, які не реагують на побажання клієнтів або порушення правил конкуренції своїми суперниками на ринку, отримують покарання в вигляді збитків або витісняються з ринку (негативні санкції).
*Функція розподілу. Конкуренція не тільки включає стимули до вищої продуктивності, але і дозволяє розподіляти дохід серед підприємств і домашніх господарств у відповідності з їхнім ефективним внеском. Це відповідає панівному в конкурентній боротьбі принципу нагороди за результатами.
*Функція контролю. Конкуренція обмежує й контролює економічну потужність кожного підприємства.
Керівництво ТОВ «Дім плюс Дім» чітко розуміє, що якщо не задовольняти потреби споживачів так же ефективно, як це роблять конкуренти, підприємству довго не продержатися на ринку. У більшості випадків не споживачі, а як раз конкуренти визначають, які результати діяльності можна продати та яку ціну можна запросити.
ТОВ «Логос Ново» має широке коло конкурентів.
Основні конкуренти: ХК «Київміськбуд», КиївСоцБуд, Градострой, Еко Дім, Європейський стандарт, Київ-Донбас, Будівельна компанія «АВП Буд», Сучасне Будівництво, Інженерно-будівельна компанія Каркас.
Подібні статті по економіці
Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна
частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має
назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається
з 3-х підрозділів. В ...
Дослідження ефективності функціонування поліграфічного підприємства (на прикладі ЗАТ Віпол)
Актуальність
теми даної дипломної роботи є те що на сьогоднішній день питання ефективності
функціонування підприємства займає важливу роль. Кожне підприємство щоб вижити
на ринку глобал ...
Газова промисловість Росії
У
період ринкових реформ галузі паливно-енергетичного комплексу Росії
удосконалювалися структурні та управлінські. На відміну від нафтової
промисловості, де за період соціально-економіч ...