Меню сайту

ПРООН в Україні

Програма розвитку ООН (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.

Світові лідери зобов’язалися виконати Цілі Тисячоліття в галузі розвитку, включно із такою всеохоплюючою ціллю як скорочення бідності вдвічі до 2015 року. Мережа ПРООН координує та допомагає країнам об’єднувати глобальні та національні зусилля, які спрямовуються задля досягнення означених Цілей. Ми зосереджуємося на допомозі країнам спільно виробити та поділитися рішеннями щодо проблем в таких сферах діяльності:

Демократичне врядування

Подолання бідності

Запобігання кризи та її подолання

Енергетика та навколишнє природне середовище

ВІЛ/СНІД

ПРООН в Україні підтримує національні зусилля у досягненні Цілей розвитку тисячоліття шляхом впровадження низки своїх проектів задля покращання достатку українського народу.

В Україні чотири головні сфери нашої діяльності в галузі розвитку зосереджуються на демократичному врядуванні; подоланні бідності, досягненні та процвітанні українських Цілей розвитку тисячоліття; місцевому розвитку та забезпеченні безпечного середовища для людського розвитку; на енергетиці та навколишньому природному середовищі. ПРООН впроваджує свою діяльність в Україні з 1993 року.

Спільні зусилля ПРООН, Уряду та народу України спрямовані на запровадження та подальше просування головних принципів демократичного врядування на всіх рівнях, шляхом підтримки адміністративної реформи та залучення громадянського суспільства до участі у процесі прийняття рішень. Програми щодо малого та середнього підприємництва та проекти з надання соціальної допомоги сприяли економічному розвитку країни. ПРООН також виступає на захист концепції сталого розвитку, як істотної політики та наголошує на важливості розвитку мереж НДО екологічного спрямування.

Загальною метою ПРООН в Україні є підтримка Уряду країни у подоланні бідності, зменшення нерівності та покращення життєвих стандартів по всій країні.

ПРООН, таким чином, допомагає країні у формулюванні, втіленні та моніторингу стратегій національного розвитку основаних на ЦРТ та концентруючись на інтеграційному рості економіки. Особливо ПРООН підтримує зміцнення інституціональної спроможності Міністерства економіки України, головний орган виконавчий влади, який є відповідальним за планування та впровадження національних стратегій та програм з економічного та соціального розвитку на основі ЦРТ.

ПРООН в Україні працює заради зменшення розповсюдження ВІЛ/СНІДу та його впливу. Вона допомагає національним партнерам зробити боротьбу з ВІЛ/СНІДом пріоритетом національного розвитку, створити національну спроможність з багатовекторної та регіональної боротьби з ВІЛ/СНІД, концентруючи увагу на незахищеності та правах людей, що живуть з ВІЛ, а також їх сімей. Крім того, ПРООН розвиває національну спроможність у попередженні зловживання наркотиками та боротьбі у торгівлі ними, а також покращенні регіональної співпраці у цій сфері, в Білорусі, Молдові та Україні. В кінці, ПРООН сприяє активній інтеграції інвалідів у суспільство, включаючи відкритий ринок праці, задля захисту їх прав та можливостей, а також робить свій внесок у скорочення рівня бідності серед цієї групи населення.

У червні 2005 року Система Організації Об’єднаних Націй в Україна та уряд України підписали Рамкову програму допомоги для України , яка була розроблена на базі недавнього Звіту щодо загальної оцінки потреб країни. Згідно із визначеною стратегією допомоги, агенції ООН разом з Урядом України координуватимуть свої програми/проекти, розроблятимуть об’єднані ініціативи та плани на 2006-2010 роки.

В цей період, ПРООН разом з іншими агенціями ООН, які представлені в Україні, приділяють особливу увагу чотирьом основним сферам:

впровадження інституційних реформ, які нададуть громадянам рівний доступ до здійснення своїх прав;

посилення можливостей громадянського суспільства створювати шляхи для користування наявними послугами та правами;

охорона здоров’я та медичні послуги, з особливою увагою на покращенні їх якості та доступності;

процвітання через збалансований розвиток та підприємництво.

У серпні 2006 року Уряд України та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні підписали новий План дій ПРООН в Україні на 2006-2010 роки.

Цей План дій є колективною, логічною та всеохоплюючою відповіддю на пріоритети національного розвитку. Документ також поглиблює наші взаємні домовленості та співпрацю, метою яких є реалізація Декларації тисячоліття, Цілей розвитку тисячоліття та конвенцій ООН, що їх зобов’язалися виконувати Уряд України та ПРООН.

Крім того, він визначає низку конкретних заходів з метою покращення умов життя на загальнонаціональному рівні.

Подібні статті по економіці

Визначення чисельності працюючих на підприємстві
Персонал підприємства - це сукупність фізичних осіб, що перебувають з фірмою як юридичною особою у відносинах, регульованих договором найму. Він являє собою колектив працівників з певно ...

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

Дослідження конкурентного середовища підприємства
Актуальність теми обумовлена тим, що сучасне зовнішнє середовище підприємств характеризується надзвичайно високим ступенем складності, динамізму і невизначеності. Здатність пристосовува ...

Copyright © 2022. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.