Меню сайту

Загальна характеристика підприємства

Одним з важливих напрямків підвищення економічної ефективності аг­рарних підприємств є оптимальна спеціалізація та концентрація виробництва. Адже на сучасному етапі розвитку реформовані сільськогосподарські підприємства в основному зберегли риси багатогалузевих, що стримує НТП, гальмує інтенсифікацію виробництва і ріст його ефективності.

Приватне підприємство «Корнер» розташоване в смт. Шпиків Тульчинського району Вінницької області. Господарство знаходиться на відстані 35 км від районного центру смт. Тульчин та 60 км від обласного центру міста Вінниця. Це забезпечує йому близькість до ринків збуту виробленої сільськогосподарської продукції.

Сприяє розвитку господарства і його географічне положення. Природні умови у цій місцевості помірно континентальні. Це сприяє розвитку і дозріванню сільськогосподарських культур, зокрема зернових, ріпаку, сої, що становлять найбільшу частку у структурі виробництва продукції даного господарства.

Землекористування ПП «Корнер» знаходиться в південній частині Вінницької області. Цей район характеризується помірно-континентальним кліматом,що проявляється в помірно м’якій сніжній зимі і помірно теплому літі. Середньорічна температура складає 8ºС,максимальна +35°С,мінімальна --28°С. Весною переважають вітри південно-східного напрямку, літом західного і північно-західного напрямків. Опади протягом року становлять 470-580 мм. Ландшафт місцевості на якому розміщене господарство переважно рівнинний,порізаний ярами та балками. Ґрунти підприємства відносять до типу чорноземів опідзолених темно-суглинкових. За рік дана місцевість дістає 3875 МДж/м 2 сонячної радіації, а річний радіаційний баланс становить 1750-1850 МДж/м2. Співвідношення тепла і вологи сприятливе для вирощування різноманітних сільськогосподарських культур.

В смт Шпиків добре розвинена соціальна інфраструктура, що має важливе значення для працівників даного господарства та ефективного функціонування господарства в цілому.

Організація управління розглядається в двох аспектах. З одного боку - це процес формування організаційної структури управління підприємства, що дає можливість співробітникам працювати спільно для досягнення поставлених цілей. З іншого - організація становить процес розподілу функцій між співробітниками або їх групами і координація їхніх дій.

На підприємстві ПП «Корнер» існує лінійно-функціональна організаційна структура як сукупність основних, допоміжних та обслуговуючих підрозділів. В основі цієї структури лежить орієнтація на продукцію, що виробляється на підприємстві.

Загальне адміністративне керівництво здійснює директор ПП «Корнер» Мандрик Ю.Ф., якому підпорядковуються і звітують відділи і підрозділи підприємства .

Управління на підприємстві має логічну послідовність, ефективно здійснюються контрольні функції в рамках кожного виду діяльності, досягає оптимального відношення між регулювальними і саморегулювальними, добре реагує на ситуації, що виникають. В кінцевому рахунку це дає змогу досягти запланованих цілей управління.

В своїй діяльності підприємство ПП «Корнер» застосовує систему управлінських методів:

- економічні зовнішні: ціни - встановлює вартість на свою продукцію і ціни на закупівлю сировини; податки - підприємство є платником ряду податків; кредити - користується послугами фінансово-кредитних установ;

- внутрішні: госпрозрахунки із застосуванням платіжних доручень, чеків, розрахунки системи “клієнт-банк”, розрахунки готівкою, матеріальне стимулювання праці, спеціальні послуги (підприємство активно виступає спонсором і меценатом в різних сферах культурно-соціального життя смт. Шпиків).

- адміністративні - проводить інструктування при прийнятті на роботу, нормування, застосовує технологічне і технічне коригування.

- соціально-психологічні методи - на підприємстві існує хороший соціально-психологічний клімат, зокрема між керівниками і працівниками встановлюються доброзичливі відносини, які формуються на взаємодопомозі і взаємоповазі.

Керівник об’єднує і спонукає підлеглих до виробничої діяльності. В процесі співпраці враховуються особливості працівника, його вміння, навички, створюються умови для розкриття і реалізації своїх можливостей, організація не втручається в особисте життя працівників, здійснює оплату праці, соціальні гарантії і страхування. Основним на підприємстві є людський фактор, тому підприємство зацікавлює і спонукає працівників до високопродуктивної праці, застосовуючи матеріальні і моральні винагороди (оплата праці, премії, цінні подарунки, публічне оголошення подяки, почесні грамоти тощо).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Аналіз основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства ПП Молокозавод–Олком
Базою проходження практики є ПП «Молокозавод - Олком» Метою проходження практики є вивчення основних фінансових аспектів діяльності молокопереробного підприємства. Основні завдання ...

Форми і системи заробітної плати
Одним із важливих елементів ринкової системи господарювання є наймана праця. Робоча сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість. Найбільш актуальним в ...

Аналіз діяльності компанії Фенікс
При переході української економіки на ринкові відносини основні завдання функціонування підприємств вирішувалися в рамках централізованого управління. Виробничо-фінансовий план підприєм ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.