Меню сайту

Грошові надходження і організація розрахунків на підприємстві

У своїй діяльності ПП «ТК Домострой» користується готівковими і безготівковими розрахунками.

Готівкові розрахунки в Україні на сьогоднішній день регулюються Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 року, яким визначені вимоги до організації готівкових розрахунків, порядок оформлення касових операцій, порядок ведення касової книги та обов’язки касира, порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та розрахунку ліміту каси, особливості організації банками роботи з готівкою, контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою [1].

Готівкові розрахунки ведуться за допомогою таких документів: прибуткових та видаткових касових ордерів (Додаток 6, 7, 8, 9, 10, 11). Усі надходження і видачі готівки в національній валюті підприємства враховують у касовій книзі, типова форма якої затверджена наказом Міністерства статистики України (Додаток 12). Записи в касову книгу проводяться касиром відразу після одержання або видачі грошей за кожним прибутковим касовим ордером і видатковим документом. Щодня в кінці робочого дня касир підбиває підсумки операцій за день, виводить залишок грошей у касі на наступне число і передає до бухгалтерії. Контроль за правильним веденням касової книги покладено на головного бухгалтера.

Відповідно до договору з обслуговуючим банком, банк має право встановлювати ліміт каси, використовувати кошти, брати винагороду за наданні послуги. Ліміти залишку готівки в касі встановлюються усім підприємствам, які мають рахунки в установах банків і здійснюють касові операції з готівкою. Ліміт залишку готівки в касі для кожного підприємства встановлюється комерційними банками за місцем відкриття рахунка з урахуванням режиму і специфіки роботи підприємства, його віддаленості від установи банку, розміру касових оборотів, встановлених строків і порядку здавання касової виручки (надходжень) та графіка заїзду інкасаторів. Порядок встановлення лімітів залишку готівки в касі регулюється Інструкцією НБУ №4 "Про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України".

Безготівкові розрахунки на території України здійснюються на підставі вимог Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті від 21.01.2004 року, де визначено наступні моменти:

– загальні правила документообігу;

– розрахунки із застосуванням платіжних доручень;

– розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень;

– примусове списання коштів на підставі виконавчих документів, що видані судами;

– договірне списання;

– розрахунки із застосуванням розрахункових чеків;

– розрахунки за акредитивами;

– розрахунки під час здійснення заліку взаємної заборгованості;

– порядок виконання банками заходів щодо арешту коштів на рахунках клієнтів;

– розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування [3].

Всі підприємства в обов’язковому порядку повинні мати розрахунковий рахунок в банку [1].

Порядок відкриття визначається Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах від 12.11.2003 року. Даною інструкцією встановлюються:

порядок відкриття поточних рахунків у національній та іноземних валютах суб’єктам господарювання;

особливості відкриття поточних рахунків;

використання коштів за поточними рахунками суб’єктів господарювання;

особливості відкриття карткових рахунків;

порядок відкриття вкладних (депозитних) рахунків суб’єктам господарювання та використання коштів за цими рахунками;

порядок відкриття поточних рахунків типу “н” у національній валюті та використання коштів за цими рахунками;

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається з 3-х підрозділів. В ...

Аналіз та оцінка оборотних активів та їх використання на ПАТ Завод Фіолент
На сучасному етапі економічного розвитку, в умовах ринкових відносин в Україні необхідно приділяти увагу організації управління оборотним капіталом промислових підприємств. Фінансова ді ...

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.