Меню сайту

Обґрунтування методів оцінки

При проведенні експертної грошової оцінки земельної ділянки використовується методичний підхід, що забезпечується найбільш повною інформацією про об'єкт оцінки. У відповідності з Порядком проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, визначення вартості земельної ділянки передбачає використання за обраним методичним підходом одного чи декількох методів оцінки. Класифікаційна характеристика методологічних підходів і методів оцінки земельних ділянок різного функціонального призначення відповідно до вимог Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приведена в таблиці 23.

Таблиця 23. Класифікація підходів та методів грошової оцінки земельних ділянок у відповідності до « Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок»

Методичний підхід

Метод оцінки в рамках методичного підходу

Техніка та порядок розрахунків

Зіставлення цін продажу подібних земельних ділянок.

Метод попарного порівняння (зіставлення)

Пряме порівняння з вартістю раніше проданих ділянок-аналогів з наступним внесенням поправок.

Метод статистичного аналізу ринку

Застосування кореляційно-регресійних моделей вартості ділянок на підставі методів математичної статистики та факторного аналізу.

Пряма чи непряма капіталізація чистого операційного (ЧОД) або рентного доходу (ЧРД).

Інвестиційний метод

Капіталізація ЧОД, отриманого від надання земельної ділянки в оренду.

Метод капіталізації земельної ренти (метод зисків)

Капіталізація доходів від використання земельної ділянки, відмінного від оренди, власником або користувачем.

Зіставлення цін продажу подібних земельних ділянок у поєднанні з підходом, що враховує витрати на земельні поліпшення.

Економічний метод

Залишок між очікуваною ціною продажу поліпшеної ділянки і витратами на земельні поліпшення з урахуванням прибутку інвестора.

Метод співвіднесення (перенесення)

Визначення вартості землі як частки в загальній вартості поліпшеної земельної ділянки.

Пряма чи непряма капіталізація чистого операційного (ЧОД) або рентного доходу (ЧРД) у поєднанні з підходом, що враховує витрати на земельні поліпшення.

Метод залишку для землі

Різниця між поточної вартістю капіталізованого ЧОД або ЧРД з поліпшеної земельної ділянки і вартістю земельних поліпшень.

Метод розподілення доходу

Капіталізація за ставкою, визначеною для землі, різниці між ЧОД від наданої в оренду поліпшеної ділянки та очікуваним доходом на інвестований у земельні поліпшення капітал. Очікуваний від земельних поліпшень дохід визначається як добуток їх вартості та ставки капіталізації для поліпшень.

Комбіноване використання підходів щодо зіставлення цін продажу подібних ділянок, капіталізації ЧОД або ЧРД та урахування витрат на земельні поліпшення.

Метод розвитку (можливого використання)

Різниця між дисконтованими доходами від передбачуваного використання земельної ділянки і дисконтованими витратами, пов'язаними з переходом до цього використання.

Визначення вартості земельної ділянки передбачає використання за обраними методичними підходами одного чи декількох методів оцінки. Відповідно до Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, при оцінці земельної ділянки може застосовуватися поєднання декількох методичних підходів.

Виходячи з наявності та достовірності інформації про об'єкт оцінки, яка є у розпорядженні, найбільш прийнятним буде застосування наступних методів оцінки:

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Види ринку
Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм , що складається з величезної кількості різноманітних виробничих, комерційних, фінансових і інформаційних структур , що взаєм ...

Аналіз рівня собівартості і його вплив на обсяги виробництва
Економічний аналіз це глибоке дослідження економічних явищ на підприємстві, тобто виявлення причин відхилення від плану і недоліків у роботі, розкриття резервів, їх вивчення, сприяння к ...

Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших засобів макроекономіч ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.