Меню сайту

Організаційна характеристика туристичної фірми

Як видно з приведеної вище таблиці, до 2011 року керівництву поступово вдається стабілізувати ситуацію на підприємстві. Так, зросли всі показники, використовувані в оцінці рентабельності досліджуваного об'єкту: рентабельність активів - на 0,36 %, рентабельність власного капіталу - на 1,1%, рентабельність реалізованої продукції - на 6% в порівнянні з 2009 роком. Рентабельна робота фірми - дуже найважливіший результат, оскільки власні засоби повинні бути такими, що превалюють в структурі джерел фінансування модернізації і інших витрат підприємства.

Результати розрахунку показників оцінки фінансової стійкості ЗАТ «Донецьк Тур» приведені табл. 2.4.

Таблиця 2.4 - Показники оцінки фінансової стійкості

Показники

2009

2010

2011

Коефіцієнт забезпечення оборотних активів власними оборотними коштами

0,739

0,772

0,701

Коефіцієнт фінансової незалежності

0,758

0,625

0,611

Коефіцієнт фінансового лєвериджу

0,0148

0,0145

0,0125

У приведеній вище таблиці розглянуті декілька відносних показників, які можуть дати реальне уявлення про ситуацію на підприємстві.

Так, коефіцієнт забезпечення оборотних активів власними оборотними коштами дещо знизився в 2011 році (в порівнянні з 2010 р.). Це може свідчити про те, що значна частина нерозподіленого прибутку (як основного джерела фінансування у складі власного капіталу) прямує на модернізацію основних фондів, а поточні активи підприємство вважає за краще формувати за рахунок короткострокової заборгованості.

Фірма все більше вважає за краще фінансувати свою діяльність за рахунок позикових засобів, що привело до зниження в 2009-2011 роках коефіцієнта фінансової незалежності. В той же час, підприємство вважає за краще фінансувати свою діяльність за рахунок короткострокових позикових джерел, а не їх довгострокової частини, що підтверджує зниження коефіцієнта фінансового лєвериджа - на 0,23 пункти. Як результат такої політики фінансування діяльності підприємства, його фінансова стійкість в аналізованому декілька періоді знизилася.

На фінансову стійкість підприємства роблять вплив наступні чинники:

положення підприємства на товарному ринку;

виробництво якісної продукції;

залежність підприємства від зовнішніх інвесторів і кредиторів;

наявність неплатоспроможних кредиторів;

ефективність господарських і фінансових операцій.

Тобто фінансова стабільність є відображенням стабільного перевищення доходів над витратами, забезпечує вільне маневрування грошовими коштами підприємства і завдяки ефективному їх використанню сприяє безперервному процесу виробництва і реалізації продукції.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Аналіз і оцінка фінансово-економічного стану ДП Куп'янського лісового господарства
Фінансово-економічний аналіз являє собою оцінку фінансово - господарської діяльності підприємства в минулому, дійсному й передбачуваному майбутньому. Його ціль - визначити стан «фінанс ...

Економiчне обґрунтування напрямiв пiдвищення ефективностi використання основних фондiв підприємства
Актуальність теми: ринкові методи господарювання вимагають того, що будь-який ресурс який є у наявності субьктів господарювання повинен використовуватись із відповідною віддачею. Проблем ...

Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.