Меню сайту

Вплив конкурентного середовища на конкурентоспроможність фірми

Аналіз витрат обігу дозволяє викрити невиробничі витрати по всій системі товарного руху від продавця до покупця.

Таким чином, оцінка конкурентоспроможності фірми на конкурентному ринку, або його сегменті, побудовані на ретельному аналізі технологічних, виробничих, фінансових та збутових можливостей фірми. Вона є останнім етапом маркетингового дослідження та покликана з`ясувати потенційні можливості фірми і заходи, які фірма повинна вжити для забезпечення конкурентоспроможних позицій на конкурентному ринку.

Така оцінка повинна містити слідуючі показники:

потреба у капіталовкладеннях фактичних та перспективу як в цілому, так і по окремим видах продукції і по конкретних ринках;

асортимент конкурентоспроможної продукції, її обсяги та вартість (продуктова диферинціація);

набір ринків або їх сегментів для кожного продукту (ринкова диферинціація);

потреба у засобах на формування попиту та стимулювання збуту;

перелік заходів та засобів, якими фірма може забезпечити собі перевагу на ринку;

створення заохочуючого уявлення про фірму у покупців, виготовлення високоякісної продукції, постійне оновлення продукції на основі власних розробок та винаходів, забезпечених патентним захистом, добропорядне та чесне виконання зобов`язань за угодами по відношенню терміну постачання товарів та послуг.

Результати досліджень беруться за основу при розробці стратегії фірми, її технічної, асортиментної та збутової політики [45].

Проведення економічного дослідження та використання великого набору показників неможливе без використання комп`ютерної техніки.

В умовах розвиненого конкурентного ринку маркетинг стає ефективним засобом рішення проблеми конкурентоспроможності турфірм, випробовуючи, у свою чергу, їх зворотну дію, яка розширює або знижує його можливості. Перехід до ринкової економіки, що відбувається в Україні, примушує по-новому поглянути на проблему якості і конкурентоспроможності, оскільки конкурентний ринок диктуватиме рівень і динаміку розвитку якості, визначати конкурентоспроможність підприємств .

Конкурентоспроможність турфірми - вирішальний чинник її комерційного успіху на розвиненому конкурентному ринку.

Це багатоаспектне поняття, що означає відповідність діяльності тур фірми умовам ринку, конкретним вимогам клієнтів не тільки по своїх якісних характеристиках, але і по комерційних і інших умовах. Більш того, важливою складовою частиною конкурентоспроможності турфірми є рівень витрат. Узагальнюючи висловлене, можна визначити, що конкурентоспроможність-це комплекс споживацьких і вартісних (цінових) характеристик фірми, що визначають її успіх на ринку, тобто перевага однієї фірми над іншою в умовах широкої пропозиції конкуруючих тур фірм [14].

Для підприємницької діяльності у сфері туризму і гостинності в більшості випадків характерний високий ступінь конкуренції. Ступінь розвитку ринку, складність роботи на ньому багато в чому диктуються особливостями конкурентного середовища туристського підприємства. Будучи найчутливішим індикатором активності підприємства, вона визначає багато маркетингових характеристик: об'їм і умови продажів, ціни, методи реклами, стимулювання збуту і т.д. Крім того, через призму взаємостосунків між конкурентами найбільш чітко виявляються зміни, що відбуваються на ринку, оскільки суперництво є основним двигуном ринкових процесів [12].

На силу конкурентної боротьби у сфері туризму роблять вплив багато чинників і умов. Розглянемо найважливіші з них.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності, здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють матеріальні і ...

Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...

Аналіз ефективності діяльності малого підприємства
Наприкінці ХХ ст.. малий бізнес в Україні став реальністю і перетворився у самостійний сектор економіки, зорієнтований на ринкові умови розвитку. За останнє десятиріччя функціонуванн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.