Меню сайту

Доходи бюджету

) негарантовані позики - ризик по цій групі цінних паперів більший, тому по ним виплачуються вищі відсотки.

Уряд використовує ще й таке джерело доходів як продаж активів. Велика кількість природних ресурсів знаходить під управлінням державних агенцій.

Уряд може збільшити доходи шляхом продажу прав на розробку, наприклад, нафтових чи інших родовищ, приватним фірмам. Продаж ресурсів забезпечує надходження необхідних коштів та може пожвавити економічний розвиток. Головним засобом надходження до державного бюджету є податок. Податки займають центральне місце всистемі доходів. В доходах бюджету податки становлять від 80 до 90%. Податкова система - це певний порядок стягування податків та сукупність органів, які цей порядок забезпечують [6, c. 278]. Податками називають обов’язкові платежі, які держава стягує з окремих осіб, установ, організацій у центральний і місцевий бюджети. Суб’єктами оподаткування можуть бути:

а) власники доходів - фізичні та юридичні;

б) власники майна (землі та нерухомості);

в) споживачі товарів та послуг.

Об’єктами оподаткування можуть бути: заробітна плата, дохід на індивідуальні капіталовкладення, дохід з майна, виручка від реалізації. Розрізняють два принципи стягнення обов’язкових платежів:

пропорційний (податкова ставка незмінна і не залежить від рівня доходу; забезпечується зацікавленість у зростанні доходів; відтворюється соціальна несправедливість у разі, якщо надвисокі доходи отримані випадково або незаконно);

прогресивний (податкова ставка збільшується із зростанням доходу; забезпечується обмеження зростання доходів, у тому числі отриманих випадково або незаконно; стимулюється приховування доходів після досягнення певної межі).

За рахунок податкових джерел у формі перерахувань з державного бюджету створюється ряд соціальних урядових фондів.

Кожен податок у законодавчому порядку закріплюється за відповідною владою. Центральні уряди мають у своєму розпорядженні найбільші за розміром податки (податок з корпорацій, основні непрямі податки). Вони надходять у державний бюджет, забезпечують функціонування центрального урядового апарату і здійснення покладених на нього завдань.

За механізмом стягування, податки поділяються на:

) прямі - це податки на доходи. Механізм їх стягування - очевидний, неприхований;

) непрямі - податки на споживання, що стягуються в залежності від обсягу придбаних товарів, їх збільшення безпосередньо збільшує ціну. Вилучення цих податківвідбувається неявно.

Прямими податками є:

. Особистий прибутковий податок.

. Податок на прибуток корпорацій.

. Податок на майно.

. Платежі по соціальному страхуванню.

Особистий прибутковий податок - платниками є наймані працівники і власники підприємств, або інакше можна сказати, що їх сплачують домогосподарства і власники некорпоративних підприємств. Особистий прибутковий податок - це найбільш важливе джерело доходів. Його переваги:

дає можливість об’єднати всі джерела доходів в один оподаткований дохід; державний бюджет дефіцит оподаткування

прямий зв’язок податкової відповідальності особи з її здатність плати;

обов’язкове для сплати на всій територій країни;

можливість управляти ефективністю оподаткування за допомогою національної системи утримання роботодавців.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті студентами знання, він допоможе майб ...

Адам Сміт як економіст
Прийняти правильне економічне рішення неможливо без глибокого знання економічних законів, що регулюють економічну діяльність, розуміння структури і функцій економічної системи. ...

Історія економічних учень
Історію людства ділять на доісторичну та історичну. Межа між ними не чітко визначена. Але вважається, що історія повинна бути документована. А документування можливе лише з появою писем ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.