Меню сайту

Механізми формування ТНК в Україні

. На другій стадії компанії мають зміцнити свої позиції на зовнішніх ринках за рахунок відкриття постійних торговельних представництв і побудови ефективної збутової мережі. Підтримка держави на цьому етапі має здійснюватись крізь популяризацію України за кордоном та формування у споживачів позитивного іміджу про українські товари; укладенням міждержавних угод про торгівлю товарами народного споживання й спільне ведення науково-дослід¬них робіт; надання допомоги в розробці нової продукції чи вдосконалення продукції вітчизняними НДІ згідно з потребами конкретних зарубіжних ринків.

. На третій стадії підприємства мають трансформуватися із зовнішньоекономічних компаній у транснаціональні корпорації за рахунок створення виробництв за кордоном з метою розширення власної частки ринку та задоволення потреб зарубіжних клієнтів. На цьому етапі державна підтримка має бути здійснена насамперед за рахунок надання кредитів на будівництво виробництв за кордоном; підготовки висококваліфікованих кадрів для роботи за кордоном; співробітництва державних НДІ з підприємствами з метою постійного вдосконалення продукції згідно з рівнем розвитку науки і технології [38].

Безперечними перевагами, які отримає підприємство від участі в програмі, мають стати:

· збільшення обсягів прибутку та покращення фінансових показників компанії;

· здобуття позитивного іміджу компанії на міжнародному ринку та створення відомих у всьому світі брендів;

· отримання стабільного фінансового партнера в особі держави;

· підтримка на державному рівні при виході на зарубіжні ринки;

· одержання доступу до кредитів з пільговими відсотковими ставками;

· пільгове оподатковування;

· можливість одержання останніх розробок вітчизняної науки;

· поповнення штату висококваліфікованими робочими кадрами, підготовленими для конкретної галузі;

· зниження валютних ризиків за рахунок збільшення надходження валюти;

· збільшення життєвого циклу товару за рахунок початку продажу його на території інших держав.

Україна як держава від запровадження програми отримає такі переваги:

· створення нових робочих місць і зменшення безробіття;

· збільшення надходжень у державний бюджет за рахунок зростання податкових платежів;

· розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України та формування позитивного іміджу України як високо розвинутої європейської країни;

· збільшення впливу України на міжнародній арені та полегшення вирішення стратегічно важливих питань;

· стимулювання вітчизняного виробництва та зростання рівня економічного розвитку країни;

· активна участь у світових економічних процесах, отримання доступу до новітніх розробок і технологій зарубіжних країн;

· можливість використання ресурсів інших країн для потреб економіки України.

Висновоки

У курсовій роботі описано привабливість української економіки для міжнародних компаній, проаналізовано діяльність як українських так і міжнародних ТНК, а також обумовлено механізми створення українських ТНК. На основі цих особливостей було зроблено такі висновки:

. Сучасні ТНК найбільш діють у високотехнологічних галузях, які вимагають величезних інвестицій та висококваліфікованого персоналу, - машинобудуванні, нафтовій і хімічній промисловості, електроніці, а також в роздрібній торгівлі, банківській, телекомунікаційній, страховій сферах. Міжнародні корпорації створили сучасну розвинуту мережу виробничої, науково-технічної, інвестиційної, торгової та культурної взаємозалежності країн і заклали підвалини глобальної економіки.

. Транс націоналізація економіки України є закономірним явищем, зумовленим процесами глобалізації. Залучення прямих іноземних інвестицій вважається одним з найголовніших факторів активізації соціально-економічного розвитку країни. Проте існують певні загрози транс націоналізації економіки. Ці загрози можна згрупувати на трьох рівнях: на рівні національної економіки, вітчизняних підприємств і українських споживачів. Щоб зменшити ризики від діяльності ТНК держава повинна провести низку юридичних і економічних заходів, спрямованих на захист національної економіки.

. Перші кроки на шляху транс націоналізації українськими компаніями вже зроблені: побудовані вертикально інтегровані виробничі ланцюги великими фінансово-промисловими групами, відомі випадки придбання українськими компаніями активів за кордоном, за допомогою міжурядових угод створюються перші державні транснаціональні компанії. Разом з тим процес створення українських ТНК може бути значно прискорений та розширений в галузевому спектрі у випадку залучення іноземних партнерів.

. Досягнення високого рівня конкурентоспроможності України можливе лише шляхом більш активного входження у світове господарство й інтеграційні процеси, в тому числі завдяки досягненню збалансованості дій ТНК та їх наслідків на економічне зростання, вдосконаленню законодавчої та урядової політики з цього питання й створення власних транснаціональних структур.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

Види і мотиви злиття і поглинання
А.В. Дудар викладач Донецького державного університету управління Торезький коледж, А.І. Войтенко студентка Донецького державного університету управління Торезький коледж. В статті ...

Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з питань регіонал ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.