Меню сайту

Основні підсумки діяльності ВАТ «Газпром»

У 2006 році Група, що об'єднує ВАТ «Газпром» і його найбільші дочірні і залежні товариства, працювала стабільно, надійно забезпечуючи постачання аза споживачам країни і на експорт.

У цілому звітний рік завершено з позитивними виробничими економічними результатами. Збережено лідируючі позиції у видобутку, транспортуванні і переробці природного газу. На частку Групи припадає майже 90% газу, добутого в країні. Організаціями Групи видобуто 523, 2 млрд. куб. м газу, що на 22, 4 млрд. куб. м нижче рівня 1999 року. У сформованій обстановці, коли на базових родовищах відбувається природне падіння видобутку, для її стабілізації вжити заходів щодо прискореного введення в експлуатацію Заполярного родовища, де в найближчі роки намічається видобувати до 100 млрд. куб. м газу на рік.

Росія є найбільшим ринком збуту газу. По магістральних водопроводах ВАТ «Газпром» споживачам Росії було поставлено 308, 4 млрд. куб. м газу, що більше рівня 1999 р. На 8, 6 млрд. куб. м.

Експорт газу в країни Західної та Східної Європи склав близько 129, 0 млрд. куб. м, що на 2, 2 млрд. куб. м більше, ніж у 1999 році, а поставки газу в країни СНД і Балтії залишилися на рівні 1999 року.

У підземні сховища газу було закачано 60, 3 млрд. куб. м, у тому числі на території Росії - 46, 0 млрд. куб. м, і відібрано 53, 3 млрд. куб. м, у тому числі на території Росії 39, 1 млрд. куб. м, що дозволило в період різких похолодань покрити додаткові потреби в газі російських і зарубіжних споживачів.

Об'єм видобутку газового конденсату та нафти в порівнянні з попереднім роком зріс більш ніж на 0, 1 млн. т і досяг 10 млн. т. Видобуток газового конденсату головним чином забезпечувалася за рахунок розробки газоконденсатних покладів Уренгойського і Ямбурзького родовищ у Західному Сибіру, а також Оренбурзького й Астраханського родовищ.

Видобуток нафти здійснювалася з нафтових оторочек Уренгойського і Оренбурзького родовищ.

Група володіє унікальними сировинними ресурсами. Її частка у світових розвіданих запасах газу становить 20%, у російських - 65%. Станом на 01.01. 2001 Розвідані запаси товариств Групи оцінюються у 29, 9 трлн. куб. м нафти і конденсату - 1, 9 млрд. т.

На початок 2001 р. Група мала 157 ліцензій на надрокористування, в тому числі 104 ліцензії - з правом розвідки і видобутку, 53 - на геологічне вивчення надр.

У результаті проведення геологорозвідувальних робіт відкриті родовища: Північно-Каменомиське і Каменомиське (море) в акваторії Обской губи, Східно-Ведмеже нафтове родовище, Південно-Гривенське газове родовище. Відкриті нафтові поклади на Ямбурзькому і Східно-прибережних родовищ.

У 2006 році компанія «де Гольдер енд Макнотона» продовжила роботу з аудиту запасів вуглеводнів. У цілому незалежній експертизі за міжнародними стандартами (SEC) піддано: 84% запасів газу, 71% конденсату, 60% нафти.

Аудит підтвердив обсяг запасів вуглеводнів товариств Групи і високий коефіцієнт переведення запасів категорій А + В + С1 в категоріях «доведених» і «ймовірних».

Сума «доведених» і «ймовірних» запасів газу по родовищах становить 19, 4 трлн. куб. м. Поточна вартість запасів оцінюється в 41, 4 млрд. дол. США.

У 2006 році було перероблено 35, 3 млрд. куб. м газу і 9, 3 млн. т нестабільного конденсату та нафти. У порівнянні з 1999 роком переробка газу зросла на 456 млн. куб. м, стабілізація конденсату - на 83 тис. т. Виконання програми, спрямованої на поглиблення переробки газу, газового конденсату та нафти, дозволило збільшити випуск бензину - на 1,9%, зрідженого газу - на 34, 5%, гелію - на 14% , сірки - на 10, 2%.

У 2006 році для підтримки видобутку вуглеводнів, розвитку потужностей для підземного зберігання газу та забезпечення приросту сировинних ресурсів буровими організаціями Групи і залученими організаціями було пробурено 109 свердловин, в тому числі 89 свердловин в експлуатаційному бурінні, з них 49 на ПСГ, і 20 розвідувальних. Сумарна проходка склала 244, 2 тис. м. з метою підвищення ефективності розробки родовищ і бурових робіт тривало будівництво похило спрямованих свердловин з горизонтальним ділянкою стовбура. Загальна кількість горизонтальних свердловин в суспільствах Групи досягло 173 одиниці.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Центральний банк і монетарна політика
Гроші - важливий елемент ринкової системи господарства, і стабільність грошової системи держави - обов’язкова умова нормального функціювання всієї національної економіки. Розлад гро ...

Ефективність використання та механізм відтворення основних фондів
В процесі будь-якого виробництва здійснюється поєднання робочої сили та засобів виробництва. Засоби виробництва складаються із засобів праці та предметів праці у вартісному виражені вони ...

Державне регулювання ринкової економіки
Високорозвинена ринкова економіка — це оптимальне поєднання засад, притаманних товарному виробництву (конкуренція, попит і пропозиція, вільне ціноутворення), та цілеспрямованої політики держ ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.